
Bliv medlem
Bliv medlem af STH og støt vores arbejde med at træne og udplacere servicehunde
Læs mere ›
Årets Dog-A-Thon bliver i Dyrehaven i Klampenborg. Tag derfor din hund, familie, venner eller andre med til en hyggelig gåtur.
MØDESTED
Mødested er parkeringspladsen ved Dyrehavsbakken, Klampenborg, som vil være markeret med STH flag. Alle venlige hunde i snor er velkomne.
PROGRAM
PARKERING
Dyrehavsbakken støtter arrangementet med gratis parkering, men der skal udsendes en parkeringskode per bil, så det er vigtigt at tilmelde bilen på registreringsblanketten, så en parkeringskode kan tilsendes.
PRAKTISK
Alle hunde skal holdes i snor under hele arrangementet. Vi medbringer hundeposer og vand til hundene.
PRIS
Det er gratis at deltage i Dog-A-Thon, men vi håber, du har lyst til at støtte foreningen enten med et bidrag á kr. 200,- via mobilepay nr 15758 (husk at skrive dit telefon nummer i kommentarfeltet) eller tegne et medlemskab (kr. 200,- årligt). Alle beløb gør en stor forskel, og vi skal opnå mindst 100 bidrag á kr. 200,- om året for at opfylde SKATs krav til fradragsret for gaver (§8a). Læs mere om vores arbejde her.
TILMELDING
Tilmelding senest den 19. september: https://billetto.dk/en/e/sth-servicehunde-til-handicappede-dog-a-thon-2022-tickets-657145
Vi glæder os til at se både nye og kendte ansigter, og selvfølgelig en masse glade hunde. Vi ses den 25. september ved Dyrehavsbakken, Klampenborg.
Bliv medlem af STH og støt vores arbejde med at træne og udplacere servicehunde
Læs mere ›Støt os med kr. 200 ,- om året på mobilepay 15758 - eller se de mange andre muligheder for at give et bidrag
Læs mere ›Har I tid og overskud til at træne, passe og pleje en hvalp i 8 - 10 måneder, så har vi brug for jer.
Læs mere ›